piątek, 3 marca 2017

Dlaczego powinnaś komplementować inne dziewczyny?Od gimnazjum stawiałam sobie to pytanie i dopiero pod koniec liceum byłam gotowa sobie na nie odpowiedzieć.

Odpowiedź brzmi banalnie, ale chwalenie dziewczyn przez dziewczyny zdarza się bardzo rzadko, dlaczego? Dziewczęta czują się czasem jak w wyścigu, pewnego rodzaju konkursie, w którym biorą udział przez całe swoje życie a zatem, gdy komplementujemy koleżankę za jej cudowny makijaż- jej pewność siebie i pozycja w tym "konkursie" wzrasta a my wciąż jesteśmy w tym samym miejscu. 

NIE POWINNO TAK BYĆ, usłyszenie od kogoś miłego komentarza typu Dziewczyno! Twój makijaż jest zajebisty! lub Twój instagram jest fantastyczny, widać, że wkładasz w niego całe serce czy chociażby Twoja prezentacja była świetna! Mega zainteresowałaś mnie tym tematem! - daje to ogromnego kopa pozytywnej energii i sprawia, że przez cały dzień czujesz się jak królowa życia!


Tak więc przedstawiam parę powodów, dla których trzeba zacząć częściej komplementować dziewczyny! :


1. Pokazuje Twoją pewność siebie

Jeśli jesteś w stanie zauważyć a do tego podkreślić mocne strony innych ludzi, pokazuje to, że jesteś na tyle pewna siebie i własnych umiejętności, że uwydatniając pozytywne cechy u innych, nie odwracasz uwagi od własnych osiągnięć


2. Jest to dobry sposób na poznanie nowych ludzi


3. Możesz uczynić czyjś dzień radośniejszym
i
4. Podnosisz czyjąś pewność siebie na wyższy poziom

Pewnie nie raz miałaś taką sytuację: widzisz dziewczynę z cudownymi, ale to najlepszymi brwiami lub kreskami jakie w swoim życiu widziałaś i jedyną rzeczą, która powstrzymuje Cię przed tym aby jej to powiedzieć jest Twoja nieśmiałość. Prawdopodobnie poświęciła jakieś 2 godziny na zrobienie makijażu co chwilę zmazując i robiąc na nowo (all girls know the struggle hahaha) aż w końcu wychodzi z domu niezbyt zadowolona ze swojego makeup'u, ale gdy zobaczysz jej minę i uśmiech po tym jak skomplementujesz jej dobrze wykonaną pracę- będziesz wiedziała, że zrobiłaś świetną robotę! I gdy ktoś skomplementuje Twój makijaż lub ubiór (podczas gdy Ty myślisz, że to najgorszy dzień w Twoim życiu) przekonasz się jak wiele może zdziałać jeden komplement! :)

Bo kto nie chciałby być najlepszą częścią czyjegoś dnia? 5. W towarzystwie innych dziewczyn będziesz spostrzegana jako ta 'spoko' laska

Nikt nie chce przyjaźnić się z osobami pełnymi jadu, które potrafią tylko wytykać cudze błędy i podkreślać ich wady zamiast wspierać i podnosić na duchu. 
Często wydaje nam się, że negatywny komentarz zawsze można obronić stwierdzeniem, że przecież jestem szczera, jednak każdy z nas potrzebuje w swoim otoczeniu osoby szczerej a tym samym miłej ale nie toksycznej.A wy macie problem z komplementowaniem innych dziewczyn?
Copyright © 2016 Un'usual vibe , Blogger